Wraz z początkiem sezonu 2018 Sobienie Królewskie G&CC wprowadzają nowatorskie rozwiązanie na rynku golfa. Wszyscy trenerzy PGA Polska będą mogli uczyć swoich uczniów zarówno na terenie akademii, driving range oraz na polu golfowym. Do tej pory trenerzy niezwiązani z Sobieniami Królewskimi mogli prowadzić wyłącznie tzw. playing lessons, czyli lekcje które odbywały się na polu golfowym.

Jednym z powodów tej decyzji jest wyrównanie szans, tak aby wszyscy PRO czuli się komfortowo w Sobieniach Królewskich G&CC. „Przez lata obserwowaliśmy relacje trenerów, a także sprawdziliśmy różne modele współpracy. Podjęliśmy decyzję, aby otworzyć się na wszystkich trenerów. Wierzymy, że to kolejny krok dla rozwoju golfa w Polsce”, powiedział Piotr Szymański, Prezes Sobieni Królewskich Golf & Country Club.

Nie oznacza to rozwiązania dotychczasowej Sobienie Performance Academy, która od wielu lat cieszy się niezwykłym powodzeniem oraz odnosi wiele sukcesów. Strategia, która głównie ukierunkowana była na rozwój juniorów przyniosła wiele efektów, między innymi wielokrotne Klubowe Mistrzostwo Polski oraz wychowała wielu Mistrzów Polski w różnych dziedzinach. Na czele akademii od 2017 roku stoi Alvin Brasseaux, obecny trener kadry narodowej.

„To bardzo ciekawa formuła i jestem przekonany o jej powodzeniu. Beneficjentami tego rozwiązania będą wszyscy – od trenerów PGA Polska, którzy zyskają przyjazne miejsce pracy, przez członków i gości klubu, którzy będą mieli większy wachlarz trenerów, po sam klub, który zyska większą frekwencję”, skomentował Adam Mitukiewicz, sekretarz i członek Zarządu PGA Polska.

Regulamin klubu golfowego Sobiene Królewskie dla zewnętrznych Pro, chcących prowadzić działalność szkoleniową na terenie akademii golfa:

  1. Lekcji indywidualnej może udzielać każda osoba.
  2. Lekcja indywidualna rozumiana jest jako zajęcia prowadzone dla klienta indywidualnego.
  3. Trener może korzystać z części driving range-u, putting greenów oraz  chipping greenu.
  4. Obowiązuje zakaz prowadzenia zajęć konkurencyjnych do tych oferowanych przez akademię SGA, tj, akademii firmowych, demo days, Junior Club.
  5. Sprzedaż i promocja sprzętu golfowego na terenie klubu będzie traktowana jako złamanie regulaminu.
  6. Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności promocyjno- marketingowej na terenie klubu.
  7. Sobienie Golf Academy zastrzega sobie całkowite prawo do prowadzenia akademii na terenie klubu SKG&CC jak również do promocji na terenie klubu w mediach społecznościowych, prasie i telewizji.
  8. Trenerów zewnętrznych obowiązuje zakaz promocji swoich usług jako członków klubu i akademii SKG&CC.
  9. Pro zobowiązuje się do przestrzegania powyższego regulaminu.